Здоров'я

Пиво може зробити людей щасливими

Німецькі вчені з Університету Ерланген встановили, що пиво може поліпшити настрій і зробити людей щасливими. Це можливо завдяки тому, що з’єднання під назвою хорденин, яке  у великій кількості присутнє в ячменном солоді, активує допамінові рецептори в головному мозку. Фахівці стверджують, що це викликає різке підвищення рівнів допаміну, що, в свою чергу, сприятливо впливає на емоційний стан людей.

Отримані результати дозволяють пояснити, чому деякі люди ніколи не можуть зупинитися після вживання одного кухля пива і обов’язково випивають більше. За словами експертів, хорденин стимулює процес, званий гедоністичним голодом – прагненням вживати їжу або пити напої для задоволення, а не з причини голоду або спраги.

Щоб прийти до таких висновків, дослідники вивчили близько 13000 харчових молекул, намагаючись знайти речовини, які можуть активувати допамінові рецептори так само, як сам допамін. Для вчених виявилася несподіванка, що з’єднання, присутнє в пиві, активує рецептор допаміну D2. Тим не менш, хорденин використовує інший сигнальний шлях для стимуляції рецептора D2, ніж допамін. Хорденин активує рецептор виключно через G-білки – перемикачі усередині клітин – що потенційно призводить до більш тривалої дії на центр винагороди головного мозку.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»