Наука

Вчені: Метали в землі можуть провокувати розвиток онкології

Іспанські фахівці проаналізували вплив ґрунту з підвищеним вмістом металів на рівень смертності від онкології. Як показало дослідження, взаємозв’язок між цими факторами, хоч і незначний, але існує.

Злоякісні утворення виникають в силу різних причин. На розвиток раку і смертності від нього впливає екологія, а також тип ґрунтів та їх здатність поглинати важкі метали, які є канцерогенами для людей. Ґрунт – невід’ємна ланка у харчовому ланцюгу, де вирощуються важливі для людини продукти, тому вкрай важливо звертати увагу на її компоненти.

В ході дослідження іспанські фахівці пов’язали землю, збагачену міддю, з розвитком раку легенів, а злоякісні утворення в стравоході з вмістом свинцю. Пухлини мозку виникали через зараженості ґрунту ртуттю, а онкологія сечового міхура через високі показники кадмію.

Наукова робота іспанських учених, незважаючи на виявлений зв’язок розвитку раку з насиченістю важкими металами ґрунту, ще не доводить остаточно причинно-наслідкову дію. Однак варто враховувати існування ризику виникнення онкології від даного фактора.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button