Наука

Вчені наблизилися до розуміння механізмів обробки мови в мозку

Американські вчені наблизилися до розуміння механізмів обробки мови в мозку. Відкриття допоможе знайти нові методи лікування деяких психічних проблем, повідомляється в журналі Nature Communications.

Хізелл Ов’єдо, професор біології з Міського Коледжу Нью-Йорка, зазначив, що латералізація мовної обробки в слухових областях кори головного мозку вивчається вже понад 150 років, але нейронні механізми та розвиток сфери досі невідомі. У новому дослідженні за основу модельної системи використовувався мозок миші, спеціалізації між півкулями якого спостерігали вчені. Однією із загальних рис вокалізації миші є склади з перегонами вниз по висоті. Ліва слухова кора показала більшу активацію у відповідь на послідовності тонів, тоді як права виявилася більш універсальною, відповідаючи на будь-яку команду. Спеціалізації для виявлення специфічних звукових послідовностей можуть лежати в основі домінування лівого слухового центру при обробці змісту або значення мови. В той час, як універсальна схема правого слухового центру може стати головною в обробці інтонації мови.

Примітно, що спеціалізовані відмінності між лівою і правою сторонами не є вродженими. Відмінності у схемі з’єднань дає можливість вивчити молекулярний фенотип, який формує розвиток обробки вокалізації. Результати дослідження Ов’єдо допоможуть у лікуванні деяких розладів психічного здоров’я.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button