Наука

Погані міські райони можуть призводити до розвитку недоумства

Популяційне дослідження, проведене в Австралії, показало, що область, в якій ви живете, пов’язана з ризиком деменції в більш пізньому віці.

Дослідження було засноване на даних про стан здоров’я 4656 осіб з різних штатів і регіонів в період з 2016 по 2020 рік. Учасники були віком від 40 до 70 років, і жоден з них не був офіційно діагностований деменцією на момент початку дослідження.

Узагальнюючи результати, автори виявили, що ті, хто жив у більш багатих районах, набрали значно більше балів за тестами на пам’ять і нижче за тестами на ризик розвитку деменції, ніж ті, хто жив у неблагополучних районах.

Отримані результати підтверджуються недавніми дослідженнями вченими з США, які також виявили більш високу захворюваність хворобою Альцгеймера в неблагополучних районах.

Однак інші дослідження з Великобританії виявили більш високий ризик розвитку деменції тільки серед людей з більш низьким особистим соціально-економічним статусом.

Сьогодні необхідні подальші дослідження, щоб виявити різні психологічні, соціальні та екологічні фактори, які можуть вплинути на ці результати.

Наприклад, сьогодні відомо, що хронічний вплив забруднення повітря в Китаї та Мексиці пов’язане зі зниженням когнітивних здібностей навіть у молодих людей. Забруднення повітря, як правило, гірше в неблагополучних районах, а це означає, що це може бути частиною того, що викликає проблеми з пам’яттю в нижчих соціально-економічних групах.

Дієта – ще один фактор, який може зіграти свою роль. Середземноморська дієта, наприклад, демонструє потенційну користь для когнітивних функцій з віком, але здорові продукти, такі як овочі, ягоди, горіхи, оливкова олія і риба, як правило, дорожче, і дотримання цієї дієти зазвичай асоціюється з більш високим соціально-економічним статусом.

Доступ до зелених насаджень, яких також, як правило, мало в неблагополучних районах, може бути ще одним фактором, що впливає на когнітивне здоров’я літніх людей. Те ж саме стосується доступу до медичних та освітніх установ, таких як школи та бібліотеки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button