Екологія

Вчені НАСА виявили антропогенний вплив на глобальне потепління ще в 1900-х роках

У новій роботі Інституту космічних досліджень імені Годарда (GISS) при НАСА і Колумбійського університету йдеться, що вплив людської діяльності на глобальне потепління можна простежити до початку XX століття. Про це пише ScienceAlert.

Вивчаючи дані про ґрунт, кількість опадів, а також конструюючи кліматичні моделі і розглядаючи кільця на деревах, вчені прийшли до висновку, що вплив викинутих від виробництва парникових газів в атмосферу Землі і характер посух почалися в 1900-му році. Схожі результати за характером посух вчені виявили і на даних середини ХХ століття.

Видання зазначає, що НАСА провела перше дослідження про історичний зв’язок між викидами, викликаними людьми і посухою в глобальному масштабі. При цьому вчені вважають, що ситуація поступово погіршується — діяльність людини на вологих і посушливих циклах Землі стає помітнішою з кожним роком.

В ході досліджень вченим також вдалося виявити холодний і вологий період, який тривав з 1950 по 1975 роки. Можливо, він був викликаний появою двоокису сірки в атмосфері Землі, але тепер законодавство забороняє подібні викиди в повітря.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть