Технології

Вчені навчилися робити пластик зі шкірки апельсинів і залишків буряка

Нова технологія, розроблена в Центрі технічних досліджень Фінляндії VTT, дозволяє використовувати сільськогосподарські відходи, які містять пектин, такі як шкірка цитрусових і жом цукрових буряків, як сировину для біопластика на основі ПЕФ – поліетиленфураноатів.

ПЕТ (поліетилентерефталат) та інші поліефіри широко використовуються в харчовій упаковці, пластикових пляшках і текстильних виробах. Річне виробництво продукції з ПЕТ оцінюється в 30 млн тонн. Технологія, розроблена в Фінляндії, дозволяє замінити пластики на основі ПЕТ – поліетилентерефталату. Вуглецевий слід пластикових пляшок можна знизити на 50% при заміні вихідного матеріалу ПЕТ полімерами ПЕФ (поліетиленфураноата).

Більш того, бар’єрні властивості пластиків ПЕФ краще, ніж поліетилентерефталату. А, значить, харчові продукти будуть довше зберігатися. ПЕФ – це повністю перероблюваний і поновлюваний високоякісний пластик.

«У найближчому майбутньому ви можете купувати апельсиновий сік в пляшках, зроблених з апельсинової кірки. Нова технологія VTT забезпечує круговий підхід до використання харчових відходів для виробництва високоякісного пакувального матеріалу для харчових продуктів і водночас знижує викиди парникових газів », – каже професор практики Хольгер Пьолер з VTT.

У технологія VTT є переваги при виробництві пластмас ПЕФ на біологічній основі. В процесі використовується стабільний проміжний продукт для виробництва 2,5-фурандікарбонової кислоти, одного з мономерів ПЕФ. Крім того, використання відходів, що містять пектин, відкриває нові можливості для кругової економіки пластмас.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button