Технології

Літак-гібрид буде розвивати швидкість до 350 км/год (фото+відео)

Корейський стартап Plana Aero почав роботу над новим далекомагістральним гібридно-електричним повітряним таксі з системою вертикального зльоту і посадки.

Корейський стартап eVTOL Plana завершив успішний попередній раунд збору коштів на суму $ 9 млн доларів США і домігся сукупного фінансування в розмірі $10 млн. Про це представники компанії повідомили в соцмережах. Виробництво 7-місного гібридного eVTOL Plana планується в 2028 році.

Нове гібридно-електричне повітряне таксі з системою вертикального зльоту і посадки буде рухатися зі швидкістю до 350 км/год, перевозячи до семи пасажирів на відстані 500 км.

Компанія опублікувала концептуальні зображення літака – він відрізняється довгим тонким фюзеляжем, який переходить у верхню частину основного крила. Всього в літак може поміститися шість пасажирів і пілот.

У силовій установці використовуються великі похилі п’ятилопатеві електричні гвинти і конструкція з повним вектором тяги. Загальна конфігурація в режимі зависання нагадує гексакоптер.

Plana

Для операцій вертикального зльоту і посадки два задніх гвинти нахиляються вниз, а інші — вгору. Це пов’язано з тим, що вони налаштовані як штовхачі для круїзного режиму польоту.

Багато підприємств eVTOL працюють над тим, щоб досягти комерційної сертифікації та введення в експлуатацію до 2024 року, але Plana буде відставати в цьому питанні. Згідно з графіком компанії, до 2028 року вони запустять у виробництво повністю схвалений літак, а до 2024 року — демонстраційну модель.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments