Технології

Компанія Microsoft запатентувала спосіб цифрової реінкарнації будь-якої людини

За документації, яка доступна на ресурсі Відомства з патентів і товарних знаків США (USPTO), важко судити, на якій стадії знаходиться розробка. Але описаний функціонал системи викликає чіткі асоціації з художніми творами в жанрі кіберпанк. Фактично, Microsoft збирається створювати цифрові копії живих або померлих осіб у вигляді інтелектуального цифрового співрозмовника.

Image by Comfreak from Pixabay

Психологічний профіль чат-бота буде формуватися на основі цілого спектра різних даних. Серед них зображення, голос, записи в соціальних мережах, електронні листи й повідомлення в месенджерах. По суті – будь-які форми інформації, що описують або створені потрібною людиною. На базі цих даних створюється спеціальний індекс, який і буде визначати характерні особливості «особистості» бота. Судячи з використання терміна «навчання», алгоритм буде включати нейромережі, проте безпосередньо це в заявці не вказано.

Зате в ній докладно описана схема реалізації подібного сервісу. Для завантаження інформації про людину, яку потрібно «реінкарнувати», можуть бути використані як мобільні пристрої (планшет або смартфон), так і будь-які комп’ютери. Система буде клієнт-серверною: для створення індексу, тренування бота і зберігання всіх даних планується використовувати віддалений веб-портал.

Крім текстового чату бота імітує особистісні особливості конкретної людини, продуктом цього сервісу може бути двовимірна або тривимірна графічна модель людини, а також персоналізований синтезатор голосу. Тобто «реінкарнація» буде не тільки писати, як справжня особистість. Вона зможе виглядати і говорити, як потрібна людина. У заявці не уточнюється, чи призначена ця розробка для імітації живих людей, або її збираються використовувати для цифрового воскресіння тих, хто вже помер.

Оцифровка особистості – популярний сюжет фантастичних фільмів і книг. Серед найбільш відомих творів можна згадати першу серію другого сезону серіалу «Чорне дзеркало». Сюжет цього епізоду антиутопічної антології оповідає про жінку, яка втратила коханого чоловіка. Вона не може впоратися з горем і стає клієнтом сервісу, що відтворює цифрову копію померлої людини. Штучний інтелект імітує її загиблого партнера прочитавши всі записи, які той робив в соціальних мережах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button