Інтернет

Соціальні мережі звинуватили в розвитку депресії

Соціальні мережі дозволили нам спілкуватися з людьми на іншому краю світу і завжди бути на зв'язку з друзями. Але виявилося, що люди, які проводять в соціальних мережах понад 5 годин на день, в три рази частіше хворіють на депресію, ніж ті, хто використовує їх лише 2 години на день

Вчені провели експеримент і з’ясували, що якщо збільшити час, який проводиться в соціальних мережах, в 2,5 раза, ризик розвитку депресії протягом пів року зросте майже втричі.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Попередні роботи показали, що депресія і збільшення часу, проведеного в соціальних мережах, йдуть пліч-о-пліч. Однак, до цього часу було незрозуміло, що з цього є причиною, а що наслідком. Щоб з’ясувати це, в новому дослідженні вчені вирішили простежити за психологічним станом понад 1000 дорослих американців у віці від 18 до 30 років протягом двох років.

Автори вимірювали ступінь депресії за допомогою валідованого опитувальника здоров’я, який дозволяє оцінити психологічний стан людини за дев’ятьма пунктами. Учасників також запитували про кількість часу, який вони проводили в таких соціальних мережах як Facebook, Twitter, Reddit, Instagram і SnapChat. Дослідники врахували й демографічні фактори, такі як вік, стать, раса, освіта, дохід і зайнятість.

Виявилося, що молоді люди, які проводили в соціальних мережах понад 300 хвилин в день, у 2,8 раза частіше впадали в депресію в порівнянні з учасниками, які витрачали на соціальні мережі приблизно 120 хвилин в день.

За словами дослідників, такий зв’язок можна пояснити тим, що соціальні мережі забирають у людей багато часу. Надмірний час в соціальних мережах може витіснити формування більш важливих особистих відносин, досягнення особистих і професійних цілей або навіть просто моменти рефлексії.

Не так давно Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила депресію провідною глобальною причиною інвалідності. Посилаючись на результати свого дослідження, вчені рекомендують задуматися про вплив соціальних мереж на психічне здоров’я і по можливості скоротити час їх використання.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button