Людина

Вчені: найповажнішими людьми виявилися п’яниці

Зловживання алкоголем ніколи не заохочувалося суспільством, але тепер, судячи за результатами проведеного канадськими вченими дослідження, ситуація змінилася.

Постійне вживання спиртних напоїв у великих кількостях завжди було однією з найбільш масштабних проблем багатьох країн світу. Раніше зловживання алкоголем піддавалося загальному осуду, але, як вдалося з’ясувати вченим з Торонто, сучасне суспільство змінило своє ставлення до пияцтва.
foto_cikavosti_18.07.2014-07

Так, співробітники Центру Канади з проблем наркоманії та психічного здоров’я (canada’s Centre for Addiction and Mental Health) на чолі з доктором Тарою Дюма (Tara Dumas) прийшли до висновку, що представники обох статей, які постійно випивають, користуються великою повагою серед оточуючих і займають високий соціальний статус.

Вчені досліджували 357 молодих людей в період з травня по липень 2012-го року. Вони попросили респондентів розповісти про випадки вживання алкоголю, з уточненням кількості та частоти прийому спиртних напоїв, і про те, як вони вплинули на їх думку про друзів.
“Ми використовували методику вербування молодих людей, які є членами випивають компаній”, – вказали дослідники у статті, яка буде опублікована в жовтневому номері журналу “Адиктивна поведінка”(Addictive Behaviors).
Проаналізувавши отримані дані, вчені встановили, що найбільш шанованими людьми в компаніях виявилися ті, хто випивав значну кількість алкоголю. Крім того, особи, які вживають більш міцні спиртні напої, займали високий соціальний статус.
“Випиваючі чоловіки користувалися великою повагою однолітків, і вважалися більш популярними. А вживання жінками будь-якої кількість алкоголю підвищувало їх соціальний статус, – повідомила команда дослідників. – Споживання міцного алкоголю також було пов’язано з більш високим статусом”.
Вчені вважають, що отримані ними результати можуть змінити освітні програми про шкоду алкоголю. “Ці дані, які вказують на зв’язок між вживанням спиртних напоїв і високим соціальним статусом, мають дуже важливе значення в профілактиці пияцтва і алкоголізму. Ми сподіваємося, що отримані результати допоможуть змінити просвітницькі програми і зробити їх більш ефективними”, – підсумували канадські дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button