Людина

Дим багать може наносити довгостроковий збиток здоров’ю

Відповідь на це питання дали дослідження здоров’я тварин, які пережили лісові пожежі, що вирували не так давно в Каліфорнії.

Kevin Erdvig / Unsplash

Вогонь може викликати не тільки опіки і проблеми з диханням. Не менш небезпечним виявилося довгостроковий вплив на здоров’я. Вчені стверджують, що тварини, які пережили пожежі, дозволять вивчити довгострокові наслідки.

У людей вдихання диму може спровокувати напади астми і посилити інші раніше існуючі захворювання легенів і серця. Палаюча рослинність може мати інший рівень токсичності, ніж міський смог.

При вивченні макак-резусів, народжених незадовго до пожеж, було виявлено, що легені у них розвинулися приблизно на 20% менше, ніж у мавп, народжених після пожеж, з-за чого вони функціонують не так добре. Взявши зразки крові для перевірки реакції на інфекції, вчені виявили слабкості імунної системи мавп, народжених безпосередньо перед пожежами. Тобто дим негативно впливає на дітей і немовлят, а шанси на подальше відновлення мізерно малі. Дослідники відзначили, що «Результати впливів на здоров’я залишаться на все життя».

У кішок, які пережили пожежу у Каліфорнії в 2017 і 2018 роках, були виявлені проблеми з серцем. З 51 вивченої кішки більш ніж у половини розвинулося потовщення серцевого м’яза, що може призвести до серцевої недостатності, а у 30% виявилися тромби, що загрожує інсультом.

Спостереження тварин, а також вивчення стану їх здоров’я, триває.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button