Людина

Чи так вже шкідливий цукор, як про це говорять «англійські вчені»?

Негативна інформація про цукор в основному виходить від лікарів-дієтологів, які звинувачують цукор в багатьох гріхах, називають його мало не отрутою. Їм вторять ангажовані «англійські вчені» (лапки тут тому, що цим грішать і інші «вчені», просто англійці частіше світяться в Мережі), підтверджуючи це дослідами на мишах і щурах, наче організми цих тварин ідентичні людським.

Насправді більшість негативу про цукор – результат ні на чому не заснованих домислів і міфів. До речі, обмін речовин у мишей і щурів сильно відрізняється від людського, що не дозволяє судити про шкідливість цукру, проводячи на них досліди.

Справа в тому, що я сам – працівник науки, доктор сільськогосподарських наук, багато років займався в тому числі і обробітком цукрових буряків – джерела самого чистого цукру. І ось я подумав: невже ж я все життя займався продуктом, настільки шкідливим для людей, що дехто його обзиває «білим отрутою»? Ну, а оскільки я все-таки науковий працівник, довелося розбиратися. І виявилося, що «вчені», фінансовані цукровиками, із захопленням пишуть про користь цукру, а ті що фінансуються «цукрозамінниками», нестямно волають про шкоду цукру і необхідності його негайної заміни сахарином та іншими замінниками.

А насправді цукор, як і будь-який харчовий продукт, що вживається в міру – корисний, а вживання його надміру – може бути і шкідливим. Отже, «англійські вчені» явно не об’єктивні.

Цукор міститься майже у всіх продуктах, які ми купуємо щодня на ринках і в магазинах, що додає кількість цукру, вживаного нами безпосередньо. Це треба врахувати, визначаючи для себе щоденну норму цукру. Потрапляючи в наш організм, цукор швидко розкладається на прості цукри і у вигляді глюкози надходить у кров. Цукор у формі глюкози постачає енергією все тіло і в першу чергу мозок, якому він просто необхідний, щоб нормально функціонувати.

Незалежні експерти (тобто ті які не фінансуються ніким із зацікавлених осіб та організацій) встановили, що зовсім позбавлений цукру людський організм довго не протягне. Виявляється, цукор активізує кровообіг головного та спинного мозку, а без нього можуть настати склеротичні зміни. Саме цукор запобігає утворенню тромбів кровоносних судин, допомагає роботі печінки та селезінки, сприяє розкладанню жирів. Так що мова може йти не про шкоду цукру, а про те, кому і скільки можна їсти цукру, не завдаючи шкоди організму.

Норма споживання цукру залежить від багатьох чинників – насамперед, від віку, а також від маси тіла, ступеня його ожиріння, стану здоров’я і т. д. Молодим людям можна вживати в їжу 80-100 г цукру на добу, включаючи його прийом в чистому вигляді і в складі харчових продуктів. Для тих, хто займається фізичною працею, а також для спортсменів це кількість може бути і більшою. При перших ознаках повноти, а також після 40 років споживання цукру і солодощів рекомендується зменшити, але не відмовлятися зовсім, так як це може завдати шкоди організму.

Цукор безумовно входить до числа речовин, корисних людському організму, але його норма споживання для кожної людини індивідуальна. Замінники цукру набагато шкідливіша, адже це чиста хімія, яка не потрібна організму. Набагато розумніше просто обмежити вживання цукру в харчуванні літніх і огрядних людей, підібрати для кожного відповідний раціон з оптимальним (найкращим) вмістом поживних речовин. Дорослій людині з нормальним здоров’ям при середніх фізичних навантаженнях потрібно в добу приблизно 400 г засвоюваних вуглеводів, з них сахарози – не більше 100 м.

Надлишок цукру, особливо в поєднанні з жирною їжею, веде до розвитку серцевих і судинних хвороб, а також до ожиріння. Ілюстрацією цього служить потік пішоходів у містах США, який нам демонструє телебачення. Більшість з них – справжні товстелезні слонопотами, набравши свої фігури фастфудом, солодощами та енергетичними напоями. Так що цукор для людини – винятковий енергетичний матеріал, що живить всі клітини.

Поїдання солодкого має і психологічний аспект – покращує настрій, додає енергію, загострює всі органи чуття (тобто відчуття). Але вживати його слід в міру. Дорослій людині в день достатньо 15 шматочків цукру-рафінаду або 12 чайних ложок цукру-піску. А до рекомендацій дієтологів-екстремалів краще ставитися як до жарту типу «хто не курить і не п’є, той здоровеньким помре».

Натхнення: shkolazhizni.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button