Всесвіт

Вчені назвали Марс колискою життя

Учені допустили, що Марс міг бути колискою життям, в якій близько 4 млрд років тому сформувався примітивний доклітковий організм. Забезпечити повноцінне харчування виду дозволяли фумаролі і вулкани.

Ученые назвали Марс колыбелью жизни

Вчені не знають, як утворилася складна жива клітина, що об’єднує різні процеси, механізми і хімічні елементи. Процес еволюції намагалися відтворити, синтезуючи клітку частинами і повністю.

Спочатку генетики припускали, що найпростіші організми вийшли з води, але нещодавно гіпотезу стали критикувати, оскільки рідина може нашкодити синтезу. Молекули РНК стали претендувати на роль протожиття, оскільки вони здатні виконувати ряд функцій, синтезувати білки і зберігати інформацію. Відтворити ланки полімерного ланцюга 9 років тому вдалося вченим з Британії Джону Сазерленду і Метью Поунеру.

Ранні Земля і Марс мали схожу структуру. Атмосфера Червоної планети була більш окисленою, що вказує не колись діючі вулкани. У тектоніці їх плит варто почати пошуки життя.

Вчений Армен Мудкиджанян впевнений, що перші біомолекули могли з’явитися під дією ультрафіолетового світла. Протоорганізми не витримують космічне випромінювання, тому теорія про їх доставку на Землю з метеоритами вважається помилковою. Речовини, необхідні для зародження життя, в достатку знаходяться у вулканічних парах, які раніше діяли не тільки на Блакитний, але і на Червоній планеті.

Кнопка «Наверх»
Закрыть