Земля

Вчені назвали нову причину вимирання, під час якого зникло 90% видів

Нове дослідження вчених показало, що «вулканічна зима», можливо, сприяла екологічній катастрофі, яка сталася 250 млн років тому.

Lava
Фото Від Justinreznick

Вчені з’ясували нову, додаткову причину масового пермського вимирання, яке відбулося 250 млн років тому. Аналіз мінералів на півдні Китаю показав, що виверження вулканів викликали “вулканічну зиму”. Вона різко знизила температуру Землі — це посилило екологічні ефекти, викликані іншими природними явищами на той час.

У журналі Science Advances, вчені вивчили масове вимирання наприкінці пермського періоду. Воно стало найсерйознішою подією такого роду за останні 500 млн років і знищило від 80% до 90% видів на суші та в морі.

Вчені довго шукали причини цієї масової загибелі тварин. Однак відомо, що пермське вимирання збіглося в часі з виливами лави в районі Сибірських трапів.

Траппи — це, по суті, вулкани гігантських розмірів. У ході їх вивержень на поверхню виходить стільки лави, що покриває значну частину материка. У трапів немає ні жерла, ні навіть вираженого центру — потоки рідкої лави ллються з багатьох щілин і утворюють порівняно плоскі базальтові скелі, що утворюють уступи або трапи. Ці виверження викликали стрес для навколишнього середовища, у тому числі серйозне глобальне потепління через вулканічні викиди двоокису вуглецю та пов’язане з цим зниження оксигенації океанічних вод, що призвело до того, що морські жителі просто задихнулися.

Фото: NIGPAS

Схема, що показує процес формування багатих міддю родовищ в інтервалі EPME у Південному Китаї. У новому дослідженні міжнародна група американських і китайських учених розглянула й інші фактори, які, можливо, сприяли вимиранню наприкінці пермського. періоду. Зокрема, вони виявили на суші в регіоні Південного Китаю родовища корисних копалин і пов’язаних з ними родовищ, зокрема, міді та ртуті. Їх вік яких збігся з масовим вимиранням наприкінці пермського періоду на суші. Відкладення відрізняються аномальним складом. Вчені припустили, що вся справа в багатих на сірий викид вулканічного попелу. Саме велика кількість сірчаної кислоти в атмосфері після вивержень вулканів могли призвести до швидкої зміни клімату, що призвело до того, що на планеті вимерло безліч видів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button