Наука

Вчені назвали основні причини порушення фази швидкого сну

Канадські вчені з Університету Макгілла назвали основні причини, що викликають порушення фази швидкого сну. Виявилося, проблема пов’язана з тривожним станом, посттравматичним синдромом і прийомом антидепресантів.

Ученые назвали основные причины нарушения фазы быстрого сна

Порушення фази швидкого сну змушує людей падати з ліжка, кричати, стогнати, битися в істериці. Під час нормального сну мозок обмежує рух м’язів, а при порушенні відповідні сигнали не надходять.

«Ми не розкрили і половини причин порушення REM-фази, але нам вдалося виділити ключові фактори: лікарські засоби або розвиток неврологічних захворювань — деменція, атрофія, хвороба Паркінсона», — розповів автор дослідження Рональд Постума.

Вчені провели дослідження за участю добровольців у віці 63 роки. Пацієнти з неврологічними захворюваннями при проведенні експерименту не враховувалися. Аналіз показав, що 3,2% або 958 громадян відчували проблеми зі сном, при чому на долю чоловіків припадало в два рази більше випадків. Також з’ясувалося, що у 25% людей з порушенням REM-фази були проблеми зі спиртним, 13% приймали антидепресанти.

Кнопка «Наверх»