Наука

Взаємодію між протоном і гіперон виміряли з високою точністю

В рамках проєкту ALICE фізики з Технічного університету Мюнхена (TUM) під керівництвом професора Лаури Фаббіетті розробили метод точного вимірювання сильної взаємодії з використанням зіткнень між протонами і гіперонами

Вчені, що працюють в експерименті ALICE на Великому адронному колайдері в ЦЕРН заявили про те, що вони вперше з високою точністю виміряли сильну взаємодію між стабільними й нестабільними частками – протоном і гіпероном.

Сильна взаємодія – одна з чотирьох фундаментальних фізичних сил, яка відповідає за існування атомних ядер, що складаються з декількох протонів і нейтронів. Позитивно заряджені протони в атомних ядрах повинні фактично відштовхуватися один від одного, але сильна взаємодія утримує їх разом навіть у важких ядрах з безліччю протонів.

У 2016 році професор Лаура Фабієтті з Технічного університету Мюнхена (TUM) запропонувала використовувати для вивчення сильної взаємодії в експерименті ALICE метод фетоскопії. За допомогою нього можна досліджувати просторові масштаби, близькі до одного фемтометр (10-15 метрів), що приблизно дорівнює розміру протона.

Завдяки цьому методу група під керівництвом Фаббієтті змогла виміряти сильну взаємодію для найрідкіснішого зі всіх гіперонів – омега-гіперона, який складається з трьох дивних кварків.

“Моя група відкрила новий напрямок ядерної фізики на Великому адронному колайдері, який охоплює вивчення усіх типів кварків, досягаючи несподіваної точності в тому місці, куди ніхто не заглядав”, – говорить Лаура Фаббіетті, професор з Технічного університету Мюнхена (TUM)

Розуміння взаємодії між гіперонами і нуклонами надзвичайно важливо для перевірки гіпотези про те, чи містять нейтронні зірки гіперони. Після цього автори планують продовжити свої дослідження, щоб розгадати загадку нейтронних зірок.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button