Наука

Лікарі розповіли, як COVID-19 впливає на серце через рік після одужання

Нове дослідження показало, що COVID-19 збільшує ризик серйозних серцевих захворювань до року по тому дослідження опубліковано 7 лютого 2022 року в журналі Nature Medicine.

Нове дослідження показало, що люди, які перехворіли COVID-19, піддаються підвищеному ризику розвитку серцево-судинних ускладнень. Небезпечний період – від першого місяця до року після зараження. До таких ускладнень відносяться порушення серцевого ритму, запалення серця, утворення тромбів, інсульт, ішемічна хвороба серця, серцевий напад, серцева недостатність або навіть смерть.

Такі проблеми виникають навіть у раніше здорових людей і у тих, хто переніс легку інфекцію COVID-19, згідно з дослідженням, проведеним дослідниками з Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі.

«Для всіх, хто переніс інфекцію, необхідно піклуватися про здоров’я серця» — заявив Зіяд Аль-Алі, старший автор дослідження, доктор медичних наук і доцент медицини Вашингтонського університету.

Серцево-судинні захворювання – загальний термін для назви захворювань серця і кровоносних судин. Зараз саме ці захворювання є основною причиною смерті та інвалідизації населення в усьому світі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button