Наука

З 5 осіб лише 1 може відрізнити правду від вигадки в мережі

Багато людей думають, що легко можуть відрізнити фейк від правди в Інтернеті. Проте нове дослідження показує, що не кожен бачить істину.

Британське агентство, що регулює роботу теле – і радіо-компаній, Ofcom опитало понад 13 000 британців про їх інтернет-звички, використання пристроїв і ставлення до соціальних мереж.

Хоча 7 з 10 дорослих (69%) заявили, що вони впевнені, що можуть легко відрізнити фейк від правди, тільки кожен 5 (22%) зміг правильно визначити ознаки справжнього повідомлення в ЗМІ.

Ця закономірність була ще більш вражаючою серед підлітків (12-17 років): 74% заявили, що вони впевнені в собі, але тільки 11% змогли відрізнити факти від вигадки.

В цілому, дослідження показало, що 30% дорослих, які виходять в Інтернет, не впевнені або навіть не замислюються про правдивість інформації, яку вони бачать в мережі. Ще 6%, або приблизно кожен 20 користувач Інтернету, вірять всьому, що бачать в мережі.

Ofcom попередив що “величезний обсяг” інформації, доступної в Інтернеті, означає, що наявність критичних навичок і здатність ідентифікувати інформацію, яка може бути помилковою або упередженою, “ніколи не було більш важливим”. Адже кожну хвилину на YouTube завантажується 500 годин контенту, в TikTok проглядається 5000 відео.

За даними Ofcom, як дорослі, так і діти переоцінюють свою здатність виявляти дезінформацію на різних платформах соціальних мереж.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button