Наука

Вчені зрозуміли, як один з найбільш небезпечних вірусів “краде” поживні речовини з нашого організму

Пневмокок (Streptococcus pneumoniae) поступово стає більш стійким до антибіотиків, тому необхідно шукати нові стратегії боротьби з цими смертоносними «супербактеріями». Цього разу дослідники з’ясували, як бактерія отримує необхідний для життя марганець з нашого організму, і що буде, якщо обмежити його надходження.

Пневмокок – одна з найбільш смертоносних бактерій у світі, яка щорічно викликає більше мільйона смертей. При цьому вона є й однією з провідних причин смертності дітей у віці до п’яти років. Бактерія викликає бактеріальну пневмонію, менінгіт, сепсис і інфекції внутрішнього вуха (середній отит).

Але всі організми, включаючи патогенні, потребують вітамінів і мінералах. Вже давно було відомо, що марганець вкрай необхідний пневмококам для виживання. Однак досі залишалося загадкою, як саме бактерії отримують його з організму носія.

Дослідники з університету Мельбурну (Австралія) спільно з колегами з Кіотського університету (Японія) виявили структуру унікального «шлюзу», який бактерії пневмокока використовують для отримання марганцю.

Вони виявили, що на зовнішній мембрані бактерій знаходиться спеціальний органоїд, який відкривається і закривається. Раніше вважалося, що подібні отвори універсальні – тобто, через них туди-назад проходять різні речовини. Але результати дослідження показали, що ці органели заточені під «висмоктування» марганцю, і нічого крім нього.

Вчені вважають, що в цьому відкритті знаходиться ключ до створення альтернативних способів лікування цих інфекцій. При скороченні доступу до марганцю знижується патогенність бактерії, а значить, їй вже складніше викликати серйозне захворювання.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button