Земля

Вчені придумали, як боротися з ураганами: вони наповнюють океани бульбашками

У Норвегії за допомогою стисненого повітря і перфорованих труб будуть здувати воду в океані для боротьби з ураганами. Так інженери будуть боротися з ураганами.

Унікальні кадри формування урагану «Катріна»

З багатьох серйозних проблем, пов’язаних зі зміною клімату, підвищення температури моря – одна з найнебезпечніших. Чим тепліший океан, тим вище рівень моря, і тим небезпечніші погодні явища. Урагани виникають, коли гаряче і холодне повітря зустрічаються над теплими океанськими водами з температурою 26,5 °C або вище. Чим тепліше вода, тим могутніше може стати ураган. Вода, чия температура нижче даної позначки недостатньо тепла і не забезпечує достатнього рівня випаровування, щоб «нагодувати ураган». Охолодження води або запобіжить появі урагану, або зменшить його силу.

Норвезька компанія OceanTherm, заснована колишнім військово-морським офіцером Олавом Холлінгшетером, розробляє систему, яка використовує бульбашки для охолодження поверхні моря шляхом забору холодної води з глибин океанів.

Ідея полягає в тому, щоб перфоровані труби глибоко в океан, через які буде видуватися стиснене повітря. Він буде створювати бульбашки, які піднімуть більш прохолодну воду на поверхню і знизять її температуру до нижче 26,5 °C. труби будуть розгорнуті з флоту кораблів, що патрулюють райони ймовірного утворення ураганів і створять «пухирчасту завісу» на шляху урагану.

Поки ця ідея не знайшла відгуку в науковому співтоваристві через її дорожнечу і, за словами вчених, неможливості боротися з глобальним потеплінням такими методами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button