Наука

Вчені: Несамовитість берсерків пояснюється вживанням блекоти

Вчені розкрили секрет безстрашності і мужності міфічних давньоскандинавських воїнів. За словами фахівців, несамовитість берсерків пояснюється вживанням блекоти перед боєм.

Берсерки, про яких згадується у багатьох писемних джерелах давнини, вважалися найсміливішими і практично невразливими скандинавськими воїнами. Ще ісландський історик Сноррі Стурлусон згадував у своїх працях жах, який вселяли чоловіки цього племені своїм ворогам: він писав, що в бою воїни не розрізняли своїх і чужих, вбиваючи всіх, хто траплявся на шляху, а також наводили страх на оточення несамовитими криками і неадекватною поведінкою. Довгий час причину такої агресії і нерозсудливості (берсерки скидали з себе кольчуги, не боячись бути пораненими або вбитими) приписували вживання воїнами мухоморів, однак це не пояснювало весь спектр їхніх емоцій і реакцій.

Нові дослідження професора Карстена Фатура з Люблянського університету дали більш близьке до реальності пояснення поведінки воїнів стародавнього племені. Вчений прийшов до висновку, що дивні поведінкові реакції берсерків були викликані вживанням блекоти чорної. Її дія на людський організм пояснює жар, змушує знімати захисні обладунки, сплутаність свідомості, в результаті якої воїни не могли відрізнити соратників по зброї від ворогів, галюцинації, а також впадіння в лють.

На даний момент вчені все ще не впевнені, що алкалоїди пасльонових, це саме те, що могло б на 100% пояснити несамовитість поведінки берсерків під час бою, однак ця теорія звучить більш правдоподібно, ніж пояснення агресії вживанням відвару з грибів. Причиною того реакції організму на прийом мухоморів, які проявляються не тільки у зміні свідомості, але і, найчастіше, в блювоті і проносі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть