Головна / Наука / Вчені знайшли причину активного ожиріння

Вчені знайшли причину активного ожиріння

Міжнародна група вчених знайшла основну причину активного ожиріння. Обчислений механізм, що запускає цей процес. Він безпосередньо пов’язаний зі стійкістю організму чоловіка чи жінки до гормону контролю маси тіла — лептину.

Ученые нашли причину активного ожирения

Молекули речовини виділяються з клітин білої жирової тканини під час їжі, потрапляючи за допомогою крові в мозок. Це відбувається під час прийому їжі. Слідом за цим гормон переноситься в головний мозок, гіпоталамус. Відбувається взаємодія його з білками на поверхні нейронів.

Вчені провели випробування на лабораторних мишах. У всіх гризунів, які отримували велику кількість жиру в їжі, утворився особливий фермент — матриксна металлопротеїназа 2 (MMP-2). Вона перешкоджає зв’язуванню лептину в гіпоталамусі з рецепторами нервових клітин, при цьому спостерігаються пошкодження рецепторів. ММР-2 блокує сигнали нейронів, що беруть участь у формуванні відчуття ситості. Фахівці придушили надмірну активність ММР-2. Лептин знову почав зв’язуватися з нейронами, це зменшило схильність до переїдання.

Набутий досвід фахівці мають намір використовувати для розробки інгібітори протеїнази. Він може бути ефективний для організму людини.

 
comments powered by HyperComments