Наука

Виявлено раніше невідомий вид динозаврів

В Австралії вчені знайшли скам’янілості, що належать динозавру раніше невідомого виду. Він отримав назву Weewarrasaurus pobeni — в честь опалового поля, де були знайдені скам’янілі останки, і людину, яка подарувала скам’янілості науковому співтовариству.

Повідомляється, що виявлена особина жила приблизно 100 мільйонів років тому — під час Крейдового періоду (він почався близько 145 млн років тому, а закінчився близько 66 млн років тому). Це, як зазначається, перший відкритий вид динозаврів в австралійському штаті Новий Південний Уельс приблизно за останні 100 років.

Єдиний виявлений фрагмент Weewarrasaurus pobeni — нижня щелепа разом з зубами. На основі даного фрагмента вчені змогли розповісти про стародавню тваринну досить багато: наприклад, динозавр не був великим — не більше собаки середніх розмірів. На підставі зубів і форми щелепи палеонтолог Філ Белл (Phil Bell) з Університету Нью Інгланд визначив, що новий вигляд відноситься до орнітоподів — інфразагону птахотазових травоїдних динозаврів.

Обнаружен ранее неизвестный вид динозавров

За словами дослідників, хоча в Австралії, швидш за все, жили лише два великих орнітопода — муттабурразавр (Muttaburrasaurus — це рід, що охоплює лише один відомий вид) і ще один динозавр, зараз вивчається фахівцями, — дана територія, схоже, була домом для більшої кількості менш великих видів. Це, як зазначається, сильно відрізняється від ситуації в Америці, де невеликі рослиноїдні динозаври повинні були боротися за їжу з такими гігантами, як трицератопси і аламозаври.

Таким чином, нові види, в тому числі Weewarrasaurus pobeni, дозволяють дізнатися більше про те, які особливості мала різноманітність динозаврів в різних частинах світу. Зараз, як зазначається, Белл разом з іншими дослідниками працює над описом інші скам’янілостей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button