Екологія

Вчені оцінили боротьбу з глобальним потеплінням за допомогою розпилення аерозолю в атмосфері

Новий і поки неперевірений метод протидії кліматичним змінам запропонувала група вчених з Гарвардського і Єльського університетів. Як повідомила телекомпанія CNN, у статті, опублікованій в журналі Environmental Research Letters (“Архів досліджень в області екології”), вони пропонують використовувати метод розпилення аерозолю в атмосфері, що теоретично повинно привести до різкого, можливо, у два рази сповільнення процесу потепління клімату.

Зокрема, пропонується розпорошувати частинки сульфатних сполук в нижніх шарах атмосфери на висоті 20 км від поверхні Землі за допомогою літаків, висотних аеростатів або спеціальних зенітних знарядь. Визнаючи, що на даний момент не існує літаків, призначених для виконання таких завдань, дослідники тим не менше вважають, що “розробка нового спеціального літака-танкера, здатного нести значний вантаж, не буде представляти технічної проблеми і не буде занадто витратною справою”.

За їх оцінками, створення системи розпилення аерозолю в атмосфері в найближчі 15 років обійшлося б в $3,5 млрд, а її застосування – ще в $2,25 млрд в рік.

“Ми не робимо висновку про те, чи бажана така система, – наводить телекомпанія CNN думка дослідників. – Ми просто хочемо продемонструвати, що розгортання через 15 років такої системи, якою б амбітною вона не здавалася, було б технічно здійснено”.

Автори дослідження визнають, що при розробці такої системи була б потрібна координація зусиль урядів різних країн, зазначила CNN. Крім того, у разі здійснення програми розпилення аерозолів в деяких районах може наступити посуха, що позначиться на врожаї сільськогосподарських культур. У запропонованій програмі не враховано також наслідки викиду в атмосферу великої кількості вуглекислого газу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button