Екологія

Експерти розповіли, до чого призведе глобальне потепління

Глобальне потепління призведе до затоплення місць проживання 280 млн осіб до 2100 року. Про це повідомляє Agence France-Presse з посиланням на проєкт доповіді Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату (The Intergovernmental Panel on Climate Change).

За його даними, при нинішніх темпах зростання температури в результаті підйому рівня води з 2050 року прибережні міста і острівні держави почнуть все частіше страждати від повеней та ураганів.

«Коли дивишся на політичну нестабільність, викликану міграцією невеликого масштабу, стає страшно собі уявити світ, де десятки мільйонів людей змушені покинути свою землю, яку затопить океан», — наводить агентство слова генерального директора та головного наукового співробітника американського дослідницького центру Climate Center Бена Стросса.
Автори доповіді відзначають, що такі наслідки чекають планету при підвищенні середньорічної глобальної температури до 2100 року на 2-3 градуси Цельсія.

Щоб уникнути таких змін, країни світу повинні скоротити обсяг викидів парникових газів в атмосферу, закликають експерти. У першу чергу цим повинні зайнятися Китай, США, країни Євросоюзу та Індія, на частку яких припадає близько 60% викидів парникових газів. На думку авторів доповіді, уряди цих держав не проявляють належного прагнення до скорочення викидів вуглекислого газу для досягнення цілей Паризької угоди — не допустити перевищення середньорічної глобальної температури на планеті до 2100 р. більш ніж на 2 градуси Цельсія від доіндустріального рівня (1850-1900 роки) і зробити все можливе для утримання потепління в межах 1,5 градусів Цельсія.

1 червня 2017 року президент Дональд Трамп оголосив про намір вивести Сполучені Штати угоди. Заходи, що вживаються Індією для поліпшення екологічної обстановки і зниження викидів вуглекислого газу, екологи визнають недостатніми. Керівництво Євросоюзу розробляє плани зі скорочення викидів парникових газів до 2050 року на 80-95% у порівнянні з 1990 роком, але це викликає незгоду частини його членів.

Міжурядовій групі експертів зі зміни клімату в 2007 році була присуджена Нобелівська премія миру. Цією нагородою були відзначені їх «зусилля по створенню і поширенню масштабних знань про зміну клімату людиною» та розроблення заходів, «необхідних для протидії таким змінам». Разом з ними нагороду отримав колишній віце-президент США Альберт Гор.

Кнопка «Наверх»
Закрыть