Всесвіт

Вчені оцінили число розумних цивілізацій у Всесвіті

Астрофізики з США оцінили ймовірність виникнення високорозвиненої цивілізації на потенційно придатних для життя екзопланетах, а також кількість таких світів у Всесвіті. Інформація про дослідження опублікована в журналі Astrobiology, коротко про нього повідомляється на сайті Рочестерського університету.

c1de1b41425440672c24ff6fc3b2d643

Головний висновок такий: людська цивілізація унікальна в частини Всесвіту, що ми спостерігаємо, тільки тоді, коли ймовірність виникнення розумного життя на придатних для цього екзопланетах дорівнює десяти у мінус 22 ступеня.

Тобто якщо припустити, що людська цивілізація не унікальна в космосі, а імовірність виникнення розумного життя на придатних для цього екзопланетах дорівнює десяти у мінус 12 ступені, то в даний час у Всесвіті може існувати приблизно десять мільярдів розумних світів.

До таких висновків учені прийшли, модифікувавши рівняння Френсіса Дрейка з урахуванням відкритих до теперішнього часу екзопланет. Астрофізики в рівнянні Дрейка сім множників замінили на два. Перший з них описує кількість заселених планет в заданому обсязі Всесвіту, другий — імовірність виникнення розумної цивілізації на придатних для цього екзопланетах. Цей підхід не припускає використання інформації про час життя цивілізації.

Якщо використовувані вченими оцінки справедливі, швидше за все, у Чумацькому Шляху людство являє єдину розумну цивілізацію: старі світи вже загинули, а нові виникнуть після того, як зникне людина.

Кнопка «Наверх»
Закрыть