Земля

Вчені остаточно довели одну з теорій еволюції Дарвіна

Вчені остаточно довели одну з теорій еволюції Дарвіна — майже 140 років після його смерті. Дослідження довело, що підвиди тварин дійсно грають ключову роль в їх еволюції. Про це йдеться в роботі біологів з університету Кембриджу, опублікованому в журналі Proceedings of the Royal Society B.

Вид — це група тварин, які можуть вільно схрещуватися між собою. Деякі види містять підвиди — популяції всередині виду, які відрізняються один від одного тим, що мають різні фізичні риси і власні ареали розмноження.

Наприклад, у північних жирафів є три підвиди, які зазвичай живуть у різних частинах одного регіону, а у лисиць найбільше підвидів — 45 відомих різновидів, поширених по всьому світу. У людей немає підвидів.

Відповідно до теорії Дарвіна, видове різноманіття тварин нерозривно пов’язане з тим, як багато підвидів було в тих або інших представників фауни. Як правило, чим більше різновидів зустрічається у конкретного виду тварин, тим більше родичів у них було всередині того роду, до якого вони належали.

Щоб перевірити цю теорію, дослідники проаналізували дані, зібрані натуралістами за кілька сотень років.

«У другій главі «Походження видів» Дарвін пише, що роди тварин, у яких присутня велика кількість видів, повинні містити в собі більше «варіацій» цих видів. Ми показали, що підвиди дійсно відіграють важливу роль у довготривалій еволюції ссавців», — твердить Лаура ван Хольштейн, провідний автор дослідження

В результаті їм вдалося довести, що еволюція відбувається по-різному у наземних і морських ссавців і кажанів через відмінності в їх природному середовищі та в їх здатності вільно переміщатися.

«Ми виявили, що еволюційні відносини між видами ссавців і підвидами розрізняються залежно від середовища їх проживання. Підвиди по-різному формуються і диверсифікуються: наприклад, якщо природний бар’єр, такмй як гірський масив, заважає їм вільно рухатися, він може розділити групи тварин і відправити кожну з них по своєму еволюційному шляху. З іншого боку, летючі і морські ссавці, такі як кажани і дельфіни, мають менше фізичних бар’єрів у їх оточенні», — говорить Лаура ван Хольштейн, провідний автор дослідження

Зараз вчені досліджують отримані результати на предмет того, чи можуть вони бути використані для передбачення швидкості видоутворення від зникаючих видів і не зникаючих видів.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»