Технології

Чиста енергія перевершує викопне паливо в Америці

Поновлювані джерела енергії випереджають викопні види палива на ринках США і Європи, згідно з новим звітом, опублікованим бізнес-школою Імперського коледжу.

Звіт, опублікований у партнерстві з Міжнародним енергетичним агентством, показує, що, попри зростаючому значенню поновлюваних джерел енергії, загальний обсяг інвестицій в екологічно чисту енергетику все ще не досягає рівня, необхідного для того, щоб світова енергетична система встала на шлях сталого розвитку.

Інвестиції в екологічно чисту енергетику

Опубліковані портфелі відновлюваних джерел енергії показали значно вищу прибутковість для інвесторів і нижчу ліквідність у порівнянні з викопними видами палива протягом останніх 10 років і під час кризи COVID-19. Однак розподіл капіталу на поновлювані джерела енергії через фондові ринки не відповідає державним цілям інших перешкод, з якими стикаються інвестори.

Звіт є першим у серії досліджень, проведених Імперським коледжем спільно з Міжнародним енергетичним агентством з метою вивчення динаміки інвестицій в приватний сектор у зв’язку з триваючими глобальними енергетичними перебоями. Автори проаналізували результати діяльності компаній, зареєстрованих на біржі в США, Великобританії, Німеччини й Франції, які займаються поставками викопних видів палива, в порівнянні з компаніями, що працюють в області поновлюваних джерел енергії протягом останніх 10 років. Результати показали, що акції компаній, які займаються поновлюваними джерелами енергії, пропонують інвесторам значно вищу загальну дохідність у порівнянні з викопними видами палива.

Доктор Чарльз Донован, виконавчий директор Центру кліматичного фінансування та інвестицій Школи бізнесу Імперського коледжу: “Відновлювані джерела енергії набирають реальні обороти, грунтуючись виключно на їх економічних перевагах. Наші результати показують, що поновлювані джерела енергії випереджають за фінансовими показниками, але досі не отримали значної підтримки з боку інвесторів, зареєстрованих на біржі”.

“Наш аналіз демонструє труднощі, з якими стикаються інвестори при отриманні доступу, з точки зору біржових ринків, до потенціалу зростання сектору відновлюваної енергетики. Існуючі норми в інвестиційній галузі повинні змінитися, щоб надати заощадженням і пенсіонерам кращі можливості для участі в перевазі переходу на екологічно чисту енергію”.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button