Технології

Устілка-генератор зарядить смартфон далеко від міста

Смартфон – незамінний помічник сучасного мандрівника. У поїздках він дозволяє бути завжди на зв’язку, забезпечує орієнтування на місцевості, допомагаючи не загубитися в незнайомих містах і країнах. Але акумулятори “розумного” телефону не нескінченні, заряд рано чи пізно закінчується. І не завжди є поблизу джерело для його підживлення. Можливо, цю проблему вдасться вирішити, пройшовши пару кілометрів?

13-12-14-foto-600x407-1

Ханна Александер, автор стартапу SolePower, запропонувала розробити устілки, які вироблятимуть з кінетичної енергії електрику. У 2013 році на Kickstarter вже пройшла кампанія, яка зібрала кошти на виробництво таких устілок-генераторів. Автор ідеї стверджує: години активної ходьби з устілкою-генератором у взутті достатньо, щоб виробити енергію для двох з половиною годин розмови по мобільному телефону. Головна відмінність EnSole від інших портативних генераторів – її незалежність від погодних умов, наявності сонця і опадів.

Всередину EnSole поміщається механізм, він приходить в дію, коли нога тисне на устілку. Рух ноги викликає обертання маленького ротора, а той приводить в дію мініатюрний генератор. Від генератора заряджається зовнішній акумулятор, закріплений на підйомі ноги. Його і можна використовувати для живлення мобільних пристроїв. Щоб повністю зарядити батарею iPhone, потрібно пройти від 4 до 8 кілометрів. У кожної устілки є робочий ресурс, близько 100 мільйонів кроків.

[ads2] Ханна Александер була інтерном в серйозних організаціях: NASA, SpaceX та Лабораторії планетарної робототехніки. Її кваліфікація не викликає сумнівів.

Читайте також: Матеріал, який перетворює одяг в зарядний пристрій

У випробуваннях устілки беруть участь американські військові. Портативні генератори можуть вирішити проблеми, пов’язані з необхідністю брати в походи кілька кілограмів акумуляторів для військової електроніки, а ходити пішки солдатам доводиться багато.

Відвантаження першої партії устілок інвесторам з Kickstarter запланована на грудень. Можливо, скоро портативні генератори стануть доступні всім бажаючим.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button