Всесвіт

Вчені: Падіння астероїдів в минулому викликало на Марсі проливні дощі

Французькі вчені розповіли про те, що падіння великих астероїдів в минулому могло викликати на Марсі проливні дощі. Це було близько чотирьох мільярдів років тому.

Вчені відзначають, Марс не завжди був таким червоним і пустельним. У далекому минулому на ньому було багато рослинності, річок і навіть океанів. Сучасний рельєф поверхні цієї планети підтверджує подібні теорії вчених. Зараз на Марсі вода збереглася в двох основних формах: замерзлих льодовиках і окремих вологих ділянках атмосфери, насичених вуглекислим газом і випарами.

Вчені впевнені, що все це говорить про те, що в минулому на Марсі стався великий катаклізм, який призвів до злив, що могли призвести до потопу. У цьому можуть бути замішані астероїди, що падали на поверхню Марса близько 4 мільярдів років тому. Вчені провели масштабне тривимірне моделювання, і воно підтвердило їхню гіпотезу. Вони відзначили, падіння декількох особливо великих астероїдів, чий розмір становив понад 100 км, могло спровокувати сильне випаровування води, що знаходиться на поверхні планети.

Після цього значна її частина зникла, а інша перетворилася на проливні дощі, що пройшли через значний проміжок часу. Вчені відзначають, цей процес супроводжувався планомірним зниженням температури на поверхні Марса. Це зайняло від 1 до 100 тисяч років.

Кнопка «Наверх»