Людина

Вчені: Частота пульсу впливає на тривалість життя

Невисока частота ударів серця позитивно впливає на тривалість життя, заявляють вчені. Нормальним пульсом медики вважають 60-75 ударів в хвилину. Ритм до 90 скорочень м’яза серця може викликати летальний результат.

У Данії проведено дослідження, в якому вчені спостерігали за станом пульсу у 2,798 тис. добровольців, що погодилися взяти участь у дослідах. Протягом 16-річного строку близько 40% людей померли. Ця обставина змусила фахівців скласти деталізований аналіз стану здоров’я учасників, його основою послужили дані медоглядів.

Вчені проаналізували зміни частоти пульсу у волонтерів, зазначено, що підвищений ритм є тривожним показником. М’яз серця при цьому часто скорочується, в нічний час доби пульсація може знижуватися до 50-70 ударів. У разі перевищення частоти до 71-80 скорочень серцевого м’яза ризик ранньої смерті зростає на 50%.

Дослідники відзначають загрозу здоров’ю та життю при частоті 81-90 ударів, подібний ритм може викликати смерть. Це можливо і в тому випадку, якщо такі показники, як холестерин і глюкоза, в нормі, існує небезпека летального результату.

Кнопка «Наверх»