Всесвіт

Астрономи знайшли аномально легкий Юпітер: у вчених є дві гіпотези його походження

Вчені підтвердили існування нової екзопланети. Вона схожа на Юпітер, але її маса в три рази менше. Результати дослідження опубліковані на сайті препринтів arXiv.org.

©Bibiana Prinoth, Lund University

За допомогою супутника НАСА для дослідження транзитних екзопланет (TESS) міжнародна група астрономів виявила новий світ розміром з Юпітер. Його назвали TOI – 3757 B. цей об’єкт трохи більше нашого газового гіганта, але в три рази легше, ніж найбільша планета Сонячної системи.

Радіус TOI — 3757 b становить близько 1,09 радіуса Юпітера, а маса – приблизно 0,268 маси газового гіганта. Щільність об’єкта складає всього лише 0,27 г / см.куб. Це робить її планетою з найнижчою щільністю з тих, які обертаються навколо червоного карлика. Екзопланета обертається навколо свого господаря кожні 3,44 дня на відстані близько 0,038 а. о. від зірки. Рівноважна температура цього інопланетного світу оцінюється в 759 К. Вона знаходиться на відстані 578 світлових років від Землі.

Намагаючись пояснити низьку щільність TOI – 3757 b, автори статті пропонують дві найбільш правдоподібні гіпотези. Можливо, низька металічність батьківської зірки викликала затримку газової акреції до того, як розсіявся протопланетний диск, і зробила TOI-3757 b такою легкою. Або низька щільність з’явилася через особливий механізм еволюції і приливного нагріву об’єкта.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button