Авто

Вчені: паливом для нових автомобілів буде вода

В недалекому майбутньому автомобільний світ може злізти з «нафтової голки». Група вчених з кластера енергоефективних технологій інноваційного центру «Сколково», Росія, заручившись підтримкою колег з Токійського університету, розробила і побудувала ходовий прототип машини, яку можна заправляти звичайною водою.

main_500

Звучить як фантастика, але це факт: російські та японські вчені знайшли спосіб вилучення хімічної енергії з води. Принципи роботи силової установки поки залишаються засекреченими, але автори проекту підкреслюють, що мова йде саме про водяний, а не про водневий автомобіль. Всю вигоду такого винаходу навряд чи можна переоцінити. В даний час прототип носить умовне ім’я H2O -мобіль. Кілька примірників вже проходять випробування на полігонах в Росії та Японії. Як назвуть машину в серії, хто саме буде займатися її виробництвом і коли перші «водомобілі» вийдуть на дороги загального користування – поки не повідомляється.

Читайте також: Бензин з повітря дешевше, ніж з нафти

Відзначимо, що перша спроба створити автомобіль на воді була зроблена ще в 1935 році. Розробники з різних країн неодноразово пропонували різні схеми вилучення потенційної хімічної енергії безпосередньо з води; частина їх виявилася неефективними, ще частина – відверто шахрайськими. Спільне досягнення російських і японських учених, як очікується, відкриє нову главу в історії не тільки автомобільних технологій, а й фізичної науки як такої.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button