Здоров'я

Худнути шкідливо – такі висновки канадських вчених

На думку канадських вчених, худоба може представляти навіть більший ризик для життя, ніж повнота, повідомляє National Post.

hudnuty_450

Проаналізувавши і порівнявши дані більше 50 наукових робіт про зв’язок між індексом маси тіла (ІМТ) і смертністю, вчені прийшли до висновку, що низький ІМТ пов’язаний з високим ризиком передчасної смерті.
Як показали результати дослідження, дорослі люди, що відчувають нестачу ваги, – ті, у кого рівень ІМТ менше 18,5 , – в 1,8 рази частіше ризикую розлучитися з життям, ніж особи з нормальною масою тіла (рівень ІМТ – 18,5 – 24,9).

Читайте також: Вчені з’ясували, як схуднути, не займаючись спортом

Для порівняння: люди, які страждають від повноти (рівень ІМТ – 30-34,9), в 1,2 рази частіше йдуть з життя протягом п’яти років, ніж ті, у кого нормальна вага. Для людей з ожирінням цей ризик збільшений в 1,3 рази.
За словами Джоела Рея, провідного автора даного дослідження, ніхто не заперечує, що ожиріння є проблемою. Але в прагненні скоротити число людей, які страждають від цієї недуги, лікарі повинні переконатися, що не створять нову проблему – поява великої кількості занадто схудлих пацієнтів, підкреслив учений. «У процесі ми вгледіли зв’язок між худобою і смертністю», – поскаржився він.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button