Технології

Вчені перетворили мишей в зомбі-вбивць

Дослідники Єльського університету ізолювали ділянку в мозку мишей, відповідальну за хижацьку поведінку, і в результаті зуміли перетворити гризунів в справжніх вбивць, більше схожих по поведінці на зомбі з фільмів.

9dbc7c8b0e6728fc12ef1cde22c236d8

Дослідження опубліковане в журналі Cell. Один набір нейронів в мигдалеподібному тілі, мозковому центрі емоцій та мотивації, примушує тварину переслідувати здобич. Інший набір сигналів змушує м’язи щелеп і шиї кусати і вбивати.

Вчені з допомогою оптогенетики, тобто спеціальними сенсорами, які активують нейрони світлової стимуляцією, ізолювали і вибірково активували кожен набір нейронів. Коли лазер був відключений, тварини поводилися нормально. Але варто було включити лазер, як миші перетворювалися на справжніх зомбі з «Ходячих мерців», переслідуючи і кусаючи все на своїм шляху, в тому числі пляшкові кришки та дерев’яні палиці.

Але аналогія з зомбі справедлива лише певною мірою. Миші полювали розумно, тільки їх рефлекси і жага вбивати значно збільшилися. Більше того, вони не нападали на інших мишей в клітці. На хижацьку поведінку також впливав голод. Голодні миші переслідували здобич набагато агресивніше своїх ситих родичів. «Система відповідає не просто за загальну агресію. Вона, схоже, пов’язана з бажанням тварини добути їжу», — говорить професор Айвен де Араухо, очільник дослідження.

Дослідники також спеціально розсікли кожен вид нейронів. Вони з’ясували, що якщо пошкодити нейрони, асоційовані з кусанням і вбивством тварини кидалися за здобиччю, але вбити не могли. Сила укусу скорочувалася на 50%. Зараз вчені з’ясовують, якого роду сенсорна інформація запускає ці нейронні контури, а також досліджують, як ці два модулі — переслідування і вбивства — координують один з одним.

Кнопка «Наверх»
Закрыть