Наука

Вчені підрахували число людей, що живуть у високогірній місцевості

Дослідження фахівців з Канади показало, скільки людей проживають на високогір’ї. Цифри виявилися приголомшливо великими. Робота важлива для розуміння фізіології людини та оцінки її біологічного потенціалу.

Село Намче-Базарі в Непалі / © phys.org

Результати опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Оцінки чисельності людей, які живуть високо в горах, сильно відрізняються один від одного і, як правило, обмежені однією територією – промислово розвинених і багатих західних держав.

Щодо самого поняття «висоти»: не ясно, яку величину брати за точку відліку. Вчені з Університету Британської Колумбії (Канада) провели першу і унікальну роботу, використовуючи підхід на основі географічної інформаційної системи (ГІС) для кількісної оцінки населення, з інтервалом 500 метрів, для кожної країни.

Дослідження продиктовано не простою цікавістю: точна оцінка числа людей, які зуміли адаптуватися до умов високогір’я, дозволяє зрозуміти їх вплив на фізіологію людини. Адже життя на великій висоті – стрес для людського організму: так, низький тиск повітря ускладнює потрапляння кисню в судини. Недарма люди, що живуть в низовині, опиняючись на висоті, стикаються з гірською хворобою. У той час як адаптовані до таких умов люди прекрасно себе почувають. Їх досвід може допомогти в діагностиці та лікуванні захворювань.

В результаті підрахунків канадських вчених з’ясувалося, що на висоті 3,5 тисячі метрів живуть 14,4 мільйона осіб, на висоті 2,5 тисячі – 81,6 мільйона, а при спуску на висоту 1,5 тисячі цифра стає воістину величезною – 500, 3 мільйони. Вона вразила навіть самих вчених. При цьому основна частка населення, що живе на висоті 3,5 тисячі метрів, доводиться на Китай, а на Ефіопію – 1,5 тисячі і 2,5 тисячі метрів.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button