Наука

Запалення в молодому віці знижує когнітивні функції до 40 років

Учені дійшли висновку, що вищий рівень запалення в організмі, наприклад, через зайву вагу, стрес або сидячий спосіб життя, порушує когнітивні навички вже в середині життя. Ця тенденція посилить поширення деменції у світі, вважають автори.

by @freepik

У дослідженні взяли участь майже 2,5 тисячі чоловіків і жінок віком від 18 до 30 років. Науковці проаналізували їхній спосіб життя, звички та раціон, а також рівень біомаркера запалення в організмі – С-реактивного білка. Додатково проводилися когнітивні тести, щоб оцінити функцію робочої пам’яті, швидкість обробки інформації та інші критерії.

Спостереження показали, що у 45% учасників було легке хронічне запалення, у 16% – помірне, а в інших 39% – сильне.

Учені пов’язали вищий рівень запалення в організмі з відсутністю фізичної активності, підвищеним індексом маси тіла та курінням.

Через п’ять років серед учасників зареєстрували зниження когнітивних навичок: у 10% добровольців із групи слабкого запалення, а також у 21% і 19% із груп помірного і високого запалення.

“Запалення відіграє значну роль у когнітивному старінні і може початися в ранньому дорослому віці. Ймовірно, існує прямий і непрямий вплив запалення на когнітивні функції людини”, – заявила авторка Крістін Яффе з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

Автори дослідження рекомендують підвищити фізичну активність і відмовитися від куріння всім людям, щоб уникнути негативних ускладнень від хронічного запалення. Найвищі ризики розглядаються щодо деменції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button