Земля

Вчені по всьому світу створюють робобджіл

Враховуючи, що бджоли знаходяться під ризиком значного зменшення чисельності, вчені з різних країн намагаються придумати їм альтернативу — роботизовані версії бджіл.

Дослідники Японського національного інституту сучасної промислової науки і технології створили дрон, який переносить пилок між квітами. Він крихітний, всього 4 см в діаметрі і важить 14 грамів. Однак безпілотник досить ефективний, коли мова йде про перехресне запилення.

Нижня частина дрона покрита кінським волосом, оброблених спеціальним клейким гелем. Коли безпілотник прилітає на квітку, пилок легко приклеюється до гелю, а потім треться об іншу квітку, залишаючи пилок там. Під час експериментів дрон зміг перехресно обпилити японські лілії. Більш того, м’які і гнучкі волоски не пошкоджують тичинки або маточки, коли дрон приземляється на квіти.

А в Гарвардському університеті інженери-робототехніки розробили робобджіл, крихітних роботів, створених на основі «біології бджоли і поведінки комах у вулику».

Одна з функцій робобджіл — запилення врожаю. Справжні бджоли важливі для запилення. Без нього в небезпеці опиняться 85 % видів рослин Землі. Синдром руйнування бджолиних колоній знижує популяцію бджіл роками і потрібно багато роботи, щоб дізнатися, чому це відбувається і як з цим боротися.

Але робобджоли розроблені не тільки для запилення. Гарвард перераховує всі варіанти застосування цього крихітного роботичного пристрою: автономне запилення поля, пошук та порятунок (наприклад, після природної катастрофи), дослідження небезпечного навколишнього середовища, військове спостереження, картографування погоди і клімату у високому дозволі, відстеження руху.

Створенням роботичних бджіл займеться і Walmart. У 2017 році знаменита корпорація подала шість патентних заявок на патент на створення дронів в уряд США. Так само як робобджоли з Гарварду, деякі дрони Walmart зможуть займатися перехресним запиленням, використовуючи камери і датчики, щоб знаходити пилок на одній рослині і переносити її на іншу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button