Земля

Країна, яка найбільше страждає від зміни клімату

Чад виявився найбільш вразливою до зміни клімату країною з 186 держави, оцінених в ході останнього дослідження. Поєднання високої бідності, частих конфліктів, ризику посух і повеней призвело до того, що центральноафриканська держава опинилася в самому кінці списку, нижче Бангладеш,і набагато нижче Норвегії — країни, яка менше всього вразлива до зміни клімату.


Отже, чому Чад? Для початку, це одна з найбідніших країн у світі. Близько 87 % населення вважається бідним — це четвертий за величиною показник у світі. Ситуацію погіршує той факт, що країна знаходиться в громадянській війні або конфліктах 35 з 57 років з того моменту, як відвоювала незалежність у Франції.

З середини XX століття температура в Чаді підвищується, а опади зменшуються. 90 % найбільшого озера Чад зникло за минулі 50 років. Кліматичні дослідження прогнозують, що в країні буде ставати все тепліше і сухіше протягом усього XXI століття. А це означає низькі врожаї, замордовані пасовища і складне життя для кожного, хто залежить від озера Чад.

Страждають не тільки мешканці сільської місцевості. Під час повеней у 2010, 2011 та 2012 років необроблені стічні води забруднили водні ресурси, створюючи високий ризик інфекційних захворювань, наприклад холери.

Населення Чада переважно молоде, і високий рівень безробіття серед молоді викликає занепокоєння у столиці Нджамена. Через конфлікти люди не можуть отримати допомогу під час стихійних лих, таких як посухи та повені.

У Чаді також проживає 300 тисяч біженців з регіону Дарфур у Судані. Ще 67 тисяч переселенців з Центральноафриканської Республіки перебувають у таборах на південному кордоні. Біженці споживають і без того обмежені ресурси Чада і іноді конкурують з місцевим населенням.

Криза «Боко Харам» на північному сході Нігерії поширився на регіон озера Чад. Зараз там проживають 60 тисяч біженців офіційно і кілька тисяч нелегально.

Незважаючи на ці проблеми, є способи пом’якшити вплив зміни клімату. Наприклад, фермери в посушливому регіоні Сахель використовують технологію збору дощової води під назвою «Заї» і успішно вирощують урожай. «Заї» — це викопування маленьких колодязів та вирощування в ньому культур. Криниці зберігають воду довгий час і особливо ефективні, коли немає дощу. Ще один метод — агролісництво, поєднання полів і дерев на одній ділянці землі. Коріння дерев стабілізують ґрунт і захищають його від руйнування під час сильних злив, а також відновлюють родючість ґрунту виробляючи підстилку.

Звичайно, будь-якій країні простіше справлятися зі зміною клімату, якщо вона буде багатшою. Чад почав видобувати нафту в 2003 році, і зараз цей продукт і його похідні становлять 93 % всього експорту країни. Однак через це країна почала залежати від цін на нафту. Коли ціни впали в кінці 2014 року, Чад втратив значну частину своїх доходів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button