Екологія

Велика тихоокеанська сміттєва пляма в 16 разів більша, ніж думали вчені

Велика тихоокеанська сміттєва пляма — це величезне скупчення сміття в Тихому океані, яке виникло через течії і людей. І воно набагато більша, ніж думали вчені, і до того ж зростає.

 

Згідно дослідженню, опублікованому в журналі Scientific Reports, пляма не тільки в 16 разів більша, ніж вважалося раніше, але ще і на 46% масивніша. Ці висновки можуть спричинити за собою вкрай негативні наслідки для морського життя, так як частинки пластику від плями можуть легко потрапити в харчові ланцюжки океану і отруїти все навколо.

Вважається, що основним сміттям в плямі є пластик, але дослідники також відзначили, що там є скло, дерево, гума, смола та інші матеріали. Більша частина сміття є відходами комерційного риболовного виробництва.

Тихоокеанська сміттєва пляма — це скупчення, як ви вже могли здогадатися, сміття, яке рухається в циклічному обігу океану між Каліфорнією і Японією. Завдяки океанічним течіям, так званим океанічним круговоротам, сміття запливає на цю територію, але більше не покидає її. Згодом тут зібралася велика кількість різноманітних відходів, яку вперше помітили в 1980-х, і з тих пір вона тільки зростає.

Дослідження показує, що зараз в плямі накопичилося вже близько 352 мільйонів тонн сміття. Ці дані отримані за допомогою повітряних зйомок, проведених з C-130 Hercules, тому вчені вважають, що ще більше сміття знаходиться під поверхнею океану.

У майбутньому дані з супутників дадуть більш точні оцінки цієї плями, а також допоможуть зрозуміти, скільки сміття там більшає щороку. Тим не менш, одне ясно і зараз: Велика сміттєва пляма — це велика проблема, яка стає тільки більшою. І як її вирішувати, незрозуміло.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button