Наука

Вчені пояснили, чому старіє шкіра

Біологи з Інституту біомедичних досліджень у Барселоні (Іспанія) провели дослідження клітин шкіри мишей різного віку і виявили, що в процесі старіння фібробласти дерми «втрачають ідентичність», чере що і відбувається погіршення властивостей шкіри. Робота опублікована в журналі Cell.

Керівник дослідження Сальвадор Аснар Беніта (Salvador Aznar Benitah) поділився подробицями:

«У літніх людей багато проблем зі шкірою, тому що та нездатна до нормальної регенерації і не є бар’єром, який захищає організм від різного роду інфекцій. До нас ніхто не розглядав втрату клітинної ідентичності як причину цих проблем, але ця гіпотеза звучить дуже цікаво».

Колаген і еластин — два білки, які забезпечують сполучній тканині міцність і еластичність. Їх секреція залежить від фібробластів дерми — клітин, що синтезують позаклітинний матрикс. Команда з Інституту біомедичних досліджень використовувала ДНК-мікрочіпи, технологію секвенування РНК, електронні мікроскопи для отримання зображень високого дозволу і багато інші методи, щоб зрозуміти різницю між молодими і старими клітинами сполучної тканини.

Ученые объяснили, почему стареет кожа
Товщина шару шкіри, підшкірного і гіподерми у мишей в різні періоди часу / ©Cell

Вони виявили, що з віком фібробласти набувають деякі характеристики адипоцитів (клітин, з яких складається жирова тканина), що, в свою чергу, призводить до «втрати клітинної ідентичності» і припинення виробництва колагену. За словами фахівців, конформація старих фібробластів менш виразна і «нагадує невизначені стани клітин, які спостерігають у ненароджених тварин». Вони зазначають, що ця інформація допоможе в майбутньому привести до більш ефективного загоєння ран і терапії проти старіння шкіри.

У минулому році американські вчені розробили новий матеріал, що становить собою силіконовий полімер, який тимчасово підтягує шкіру і повертає їй молодість приблизно на 24 години.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button