Наука

У космонавтів виявили незвичайні зміни зору

Медики з Центру космічних польотів імені Джонсона при Національному аерокосмічному агентстві США (НАСА) виявили в  астронавтів, які побували в космосі, незвичайні зміни зору.

Причиною для початку відповідного дослідження стали неодноразові скарги астронавтів на погіршення зору і головний біль. Медики виявили, що після тривалого перебування в космосі змінюється товщина сітківки і структура судинної оболонки ока.

При цьому у контрольної групи добровольців — людей, що проводили такі ж періоди часу в земній лабораторії, де зімітували умови Міжнародної космічної станції — подібні зміни не виявлялися.

Медики припустили, що спочатку умови для контрольної групи були змодельовані з недостатнім ступенем точності — зокрема, добровольці мали можливість розслаблятися під час приймання їжі, на відміну від космонавтів на МКС, що постійно знаходяться в невагомості.

Після усунення недоліків дослідники підтвердили, що товщина сітківки змінилася і у представників контрольної групи, хоча структура судинної оболонки ока не змінилася.

Експерти зробили з цього висновок, що запалення оптичного нерва розвиваються різними шляхами в невагомості і на Землі. Назвати точні причини цього явища, вчені поки не можуть.

Звіт про дослідження опублікований в журналі JAMA

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button