Земля

НАСА запустить дві ракети в серце північного сяйва: що хочуть знайти вчені

Дослідники планують вимірювати швидкість вітру, температуру і щільність в межах полярного сяйва.

Image by Noel Bauza from Pixabay

Під керівництвом астронома з Університету Клемсона Стівена Кепплера вчені планують відправити дві ракети, оснащені датчиками, в активне Північне сяйво. Мета – виміряти швидкість вітру, температуру і щільність плазми в полярному сяйві.

Вікно запуску в рамках місії Active Aurora відкрилося в середу, 23 березня, і триватиме до 1 квітня. Однак старт у середу скасували через погану погоду. Наступного разу вікно буде відкрито з 3 по 7 квітня.

Полярне сяйво утворюється, коли заряджені частинки з космосу стикаються з молекулами у верхніх шарах атмосфери Землі. Процес призводить до підвищення енергії електронів в атмосферних молекулах. Це змушує електрони активніше обертатися навколо своїх ядер. Потім електрони повертаються до початкового енергетичного стану, вивільняючи при цьому фотон. Частинки світла створюють рухомі завіси зеленого, фіолетового і червоного кольорів, які можна спостерігати в полярних широтах.

Вчених цікавить межа між нейтральними та зарядженими газами в атмосфері. Молекулярне збурення полярного сяйва впливає на межовий шар між нейтральними газами нижніх шарів атмосфери і плазмою верхніх. Збурення призводить до тертя і, отже, тепла, яке дослідники можуть виміряти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button