Всесвіт

Вчені пояснили, чому небезпечний астероїд Бенну має форму ромба

Вчені з Окінавського інституту науки і техніки разом з колегами з університету Рутгерса з’ясували, чому навколоземні астероїди часто мають форму ромба.

Астрономи регулярно вивчають астероїди, щоб зрозуміти, з чого складалися різні небесні тіла в минулому, а також для того, щоб простежити, як вони розташовувалися. Більшість астероїдів знаходиться в поясі астероїдів, між Юпітером і Марсом. Це занадто далеко до Землі, тому астрономи не можуть вивчити зовнішній вигляд астероїдів і їх склад. Але іноді астероїд змінює орбіту і наближається до Землі, так його можна сфотографувати і частково вивчити.

Так вийшли фотографії Бенну і Рюгу: це астероїди, їх класифікують як ті, що сформувалися з безлічі дрібних шматочків і уламків. Разом їх утримує лише гравітація. Астрономи відзначали, що у астероїдів незвичайна ромбовидна форма.

Раніше вчені вважали, що форма ромба вийшла з-за обертання: матеріал астероїда переміщався від полюсів до екватора. Але коли вчені моделювали форму і рух астероїдів, то вони були плоскими і асиметричними.

Автори нової роботи виявили, що в цих моделях був відсутній ключовий фактор – осадження матеріалу. Уявіть, що через воронку сиплеться пісок або цукор: в результаті вони утворюють конічну купу. Аналогічні моделі, які враховують різні сили, що діють на об’єкт, автори використовували для астероїдів.

Таким чином, замість конічної форми вийшла ромбовидна: відцентрова сила, викликана обертанням, зменшується поблизу полюсів астероїдів, тому саме там накопичується матеріал.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button