Наука

Сонячний реактор перетворює вуглекислий газ і воду в гас

Швейцарські вчені створили систему, яка використовує тепло від концентрованого сонячного світла для перетворення вуглекислого газу і води в паливо. Інженери з Федерального інституту технології ETH Zurich продемонстрували пілотну систему, яка може виробляти паливо з сонячного світла і повітря. Пристрій вловлює вуглекислий газ і воду з атмосфери й використовує сонячну енергію для перетворення її в рідке паливо. Воно є вуглецево-нейтральним, адже при його згорянні виділяється рівно стільки вуглекислого газу, скільки пристрій видалив з повітря.

Система складається з трьох блоків — перший вловлює повітря, другий відповідає за сонячну енергію, третій — за перетворення газу в рідину. Перша секція всмоктує навколишнє повітря і використовує адсорбцію для видалення з нього вуглекислого газу і води. Потім вони надходять у другий блок, де сонячна енергія використовується для запуску хімічних реакцій.

Параболічний концентратор фокусує сонячне світло, створюючи температуру 1500 °C. всередині спеціального реактора знаходиться керамічна конструкція з оксиду церію, яка поглинає кисень з CO2 і води, виробляючи водень і оксид вуглецю. Вони перетворюються в речовину, яка в підсумку перетворюється в рідке вуглеводневе паливо, таке як гас або метанол.

Щоб перевірити концепцію, дослідники встановили невелику експериментальну систему потужністю 5 кВт на даху будівлі. Працюючи сім годин на день на переривчастому сонячному світлі, пристрій виробив 32 мл метанолу за день. Це не так вже й багато, але вчені підкреслюють, що концепцію можна розширити до промислових і комерційних масштабів.

Дослідження публікує журнал Nature.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button