Наука

Вчені знайшли спосіб відновлювати пошкоджені від сонця ДНК

Американські вчені знайшли спосіб відновлювати ДНК, пошкоджені від прямого впливу сонця. Для цього вони пропонують використовувати певний білок, здатний знаходити уражені ділянки генома, і починати їх регенерацію.

Учені вже давно знають про те, що прямі сонячні промені є одним з головних канцерогенів в житті людини. З-за їх прямого попадання у людей згодом може розвинутися рак шкіри. Це відбувається з-за пошкодження частин ДНК і тих проблем, які починаються після цього в процесі розмноження зачеплених клітин.

Всього в медицині виділяють два основних типи ураження ДНК від сонця: димер циклобутан-пірамідіна (CPD) та 6-4 фотопродукт (6-4PP). Перший зустрічається в 70% випадків, а другий — в інших 30%. Вчені розробили нову методику відновлення таких пошкоджень за допомогою білка Rad4/XPC. Своє лікування вони назвали NER і зазначають, що воно має нерівномірну ефективність.

За допомогою цієї методики можна швидко і точно визначати ДНК і його учасника, пошкодженого від сонця за типом 6-4PP, а от з CPD виникають серйозні проблеми. На даний момент учені не знають, з чим пов’язана така ситуація та сподіваються отримати відповідь в майбутньому. При цьому вони відзначають, що їх методика дозволяє ефективно відновлювати пошкоджені від сонця ДНК, тому вона потребує лише доопрацювання, тоді як її основи залишаться незмінними.

Кнопка «Наверх»