Всесвіт

Виявлено потенційно заселена планета

Вчені з Токійського технологічного інституту виявили 15 нових екзопланет, серед яких опинилася одна суперземля, що знаходиться в зоні населеності. Всі планети обертаються навколо невеликих холодних червоних карликів, розташованих недалеко від нашої Сонячної системи.

Один з найбільш яскравих червоних карликів K2-155 знаходиться на відстані близько 200 світлових років від нас. Навколо нього обертаються три суперземлі. Одна з них, розташована далі від зірки, – K2-155d – знаходиться в зоні, де може існувати вода в рідкому стані. Її радіус в 1,6 рази більше радіуса Землі.

Виявити планети вдалося в ході аналізу даних, отриманих космічним телескопом Kepler, телескопами Subaru на Гаваях і Nordic Optical Telescope в Іспанії.

Проведене дослідниками комп’ютерне моделювання показало, що на K2-155d може існувати вода в рідкому стані, а атмосфера цієї планети схожа на земну. Для того, щоб з більшою визначеністю стверджувати про існування життя на цій планеті, необхідно провести більш точне вимірювання радіуса батьківської зірки і визначити її температуру, кажуть дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button