Всесвіт

Астрономи виявили дуже молоду планету

Міжнародна група вчених під керівництвом викладачів, студентів і випускників Гавайського університету в Маноа виявила одну з наймолодших планет, коли-небудь знайдених у далекій молодої зірки.

Це не перша виявлена молода планета, проте нечасто вчені можуть безпосередньо спостерігати нещодавно сформоване небесне тіло. Планета 2M0437b покаже, як колись сформувалася Земля.

Цікаво, що відкриття було випадковим — однак його корисність важко переоцінити. В першу чергу, варто відзначити, що цю планету можна безпосередньо спостерігати з Землі допомогою телескопів. Аналіз світла від цієї планети розповість про її складі й про те, як вона сформувалася в давно зниклий акреційному диску з газу і пилу.

За оцінками дослідників, планета в кілька разів масивніша Юпітера і сформувалася разом зі своєю зіркою кілька мільйонів років тому. Планета настільки молода, що вона все ще гаряча від енергії, що виділилася під час її формування. Її температура порівнянна з температурою лави, що викидається з вулкана на Землі.

Планету 2M0437b вперше помітили ще у 2018 році за допомогою телескопа Субару на вершині гори Мауна-кеа (Гаваї). Протягом останніх кількох років вона ретельно вивчалася за допомогою інших телескопів на Мауна-кеа, зокрема, за допомогою обсерваторії Кека.

Планета 2M0437b Subaru Telescope and Gaidos, et al

При спостереженні відстежувалася становищем зірки-господаря при її переміщенні по небу. Отримані дані підтвердили, що планета 2M0437b дійсно є супутником зірки, а не більш віддаленим об’єктом. Спостереження тривали три роки через повільного руху зірки по небу.

Планета і її батьківська зірка перебувають в Хмарі Тельця. Відстань між 2M0437b і її батьківської зіркою в цей час приблизно в сто разів перевищує відстань між Землею і Сонцем. Через те, що спостереження проводиться з Землі, необхідна складна «адаптивна» оптика, щоб компенсувати спотворення зображення, викликане земною атмосферою.

Дослідження опубліковане в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments