Людина

Вчені пояснили, чому за одним столом в ресторані люди часто вибирають схожі страви

 

Вам доводилося бути присутнім за столом в ресторані, коли кожен з гостей замовив салат? Нове дослідження пояснює, чому це відбувається. Коли ми перебуваємо в групах, то намагаємося бути схожими один на одного, навіть якщо доводиться вибирати не зовсім те, що зазвичай звикли, вважають американські дослідники.

foto_cikavosti_11.07.2014-08

У дослідженні взяли участь більше 1500 чоловік, які їли в групах в одному з ресторанів Оклахоми протягом 19 тижнів спостереження за ними. Меню складалося з 51 пункту 8 категорій продуктів (супи, салати, гамбургери, страви з макаронів, стейки і т.д.).

Читайте також: Вулична їжа, заради якої варто забути про дієти. Фоторепортаж

Виявилося, що люди за одним столом найчастіше вибирали в якості основного блюда продукти з однієї категорії, але які трохи відрізняються один від одного. Наприклад, один вибирав грибний гамбургер, а другий – гамбургер з сиром Bleu.

На думку дослідників з університету штату Іллінойс, людина хоче відрізнятися від своїх друзів, але не надто сильно. Вибір схожої їжі говорить про природні тенденції бажання вписатися в групу. Крім того, почувши різні варіанти вибору, деяким простіше вибрати щось подібне, ніж вивчати все меню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button