Наука

Вчені пояснили хрускіт пальців руйнуванням бульбашок в суглобах

Вчені пояснили хрускіт пальців вибухом бульбашок газу в суглобах. Причину цього явища з’ясувати виявилося значно складніше, оскільки потрібні детальні знання одночасно анатомії і гідродинаміки.


Простір між краями фаланг заповнені синовіальною рідиною. Це густа рідина, що виділяється внутрішньою оболонкою в суглобовій сумці. При розтягуванні суглоба, різке зниження тиску всередині неї викликає формування бульбашок з розчиненого у рідині газу», — пояснив професор Абдул Баракат, який співпрацює з лабораторією гідродинаміки у складі Політехнічної школи у Палезо.

Як показали попередні дослідження, не кожен суглоб здатний продемонструвати подібний звук, а частота зазвичай не перевищує 20 хвилин. Як показала магнітно-резонансна томографія звук виникає не при руйнуванні бульбашок газу, а при появі. Вчені пов’язали це з різкою зміною тиску всередині суглобової сумки, яка з’являється внаслідок швидкого формування газового міхура.

Для перевірки цієї ідеї була створена матмодель заповненої рідиною суглобової сумки. Симулюючи розтягнення пальців, Баракат разом з колегами отримали кілька різних версій подій, здатних стати джерелом звуку, який по частоті і довжині відповідає реальному хрускоту пальців. В симуляції це відбувалося після повного або часткового руйнування газових бульбашок. Останній випадок пояснює показники попередніх досліджень.

Учений визнає, що створена модель недосконала, оскільки симуляція проводилася при вже існуючому виді. Не виключається, що процес створення бульбашки також здатний призвести до виникнення звуку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button